PL EN DE CZ

XXVII Bieg Baborowa - 23 maja 2015

XXVII Bieg Baborowa im. E. Gorczyńskiego.

  W sobotnie przedpołudnie 23.05.2015r. na Stadionie Miejskim w Baborowie, po raz 27 odbył się Bieg Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego, na który licznie przybyli biegacze, osoby pragnące aktywnie  spędzić czas, oraz kibice i mieszkańcy naszej Gminy.

W tegorocznych zmaganiach sportowych wzięło udział 222 uczestników.

            Uroczyste otwarcie nastąpiło z udziałem pani Teresy Gorczyńskiej wdowy po zmarłym patronie biegu oraz radnych naszej Gminy. Tegoroczne biegi objęte były patronatem Wojewody Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, wsparciem Starosty Powiatowego Józefa Koziny oraz Burmistrz Gminy Baborów Elżbiety Kielskiej.

            Pierwszy Bieg Krasnala odbył się na dystansie 100 m w kat. dzieci przedszkolnych, na starcie którego ustawiło się 47 zawodników wraz z rodzicami. Następnie wystartowały dzieci kl. I-III szkoły podstawowej na dystansie 400 m., w kolejnym biegu na dystansie 1100 m. zmagali się uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej Gimnazjaliści pokonali trasę o dystansie 1500 m.

      Tegoroczny IV Marsz po Zdrowie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Obserwujemy z roku na rok większą liczbę osób, które wybierają tę formę rekreacji ruchowej, a co się z tym wiąże większą liczbę uczestników marszu. Na starcie w celu przebycia trasy o dystansie 8 km., ustawiło się 18 uczestników w tym 2 panów. Biegi główne rozpoczęły się startem kobiet na dystansie 5000m, następnie mężczyźni przebiegli dystans 10000 m, rywalizację zakończył  wyścig najstarszych uczestników w „ Biegu Seniora” na dystansie 400 m.

            Zawodnicy mięli możliwość skorzystania z odnowy biologicznej w formie masażu, przygotowanej przez studentów PWSZ w Raciborzu z opiekunem Markiem Jendryskiem.Każdy z biegaczy otrzymał ciepły posiłek regeneracyjny: drożdżówka, kiełbasa z grilla, pieczywo, kawa, herbata, woda, soki dla dzieci.Nagrodziliśmy pysznymi tortami z Piekarni Smakosz najmłodszego uczestnika zawodów - Michałka Podstawkę i  najstarszego - Panią Janinę Ligocką.

  Dyrekcja i Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom biegu za tak liczne przybycie. Podziękowania należą się również pracownikom Biblioteki, Szkoły, Urzędu w Baborowie, Strażakom z OSP Baborów, Policjantom z KPP Głubczyce za zaangażowanie i pomoc w organizacji. Pani Burmistrz  i Pani Teresie Gorczyńskiej z najbliższą rodziną za uświetnienie wydarzenia oraz Panu Jerzemu Tomczykowi za profesjonalną konferansjerkę. Panu doktorowi Zdzisławowi Siemianowskiemu za zbadanie tak licznej grupy dzieci i młodzieży. Gorące podziękowania chcielibyśmy skierować do ludzi o  dobrym sercu – naszym sponsorom, takim jak: Bank Spółdzielczy w Baborowie,  Piekarnia Smakosz, kropol, ZUK Baborów, Apteka Mandragora, Salon Fryzjerski Viola, Zakład Fryzjerski „Matrix”, Salon Fryzjerski przy ul. Rynek, Gabinet Kosmetyczny „INA”, Pub Cegła,  Sklep Warzywny         „W Bramie”, Centrum „Roślinka” Jagoda Kałwa,  SKOK Baborów.

 XXVII Biegu Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego to przedsięwzięcie, które przyczynia się do szerokiej promocji zdrowego i aktywnego stylu życia, tak bardzo istotnego dla lokalnej społeczności naszej Gminy.

Dziękujemy

 Dyrekcja i Pracownicy

GOK w Baborowie

Wyniki Biegu Baborowa.

1 .W kategorii Krasnale:( przedszkolaki) 100m

          Dziewczęta

  - 1 miejsce- Niewiedział Martyna

  - 2 miejsce –Krzuś Julia

  - 3 miejsce –Waliczek Maja

  - 4 miejsce- Świętoń Pola

  - 5 miejsce – Bencal Antonina

  - 6 miejsce –Panek  Klaudia

  - 7 miejsce – Gabriel Oiwia

  - 8 miejsce- Mróz Pola

  - 9 miejsce –Mijal Dobrawa

  -10 miejsce – Posacka Patrycja

 

                Chłopcy

 

  - 1 miejsce- Krzuś Kacper

  - 2 miejsce –Kiner Mikołaj

  - 3 miejsce –Tatura Konrad

  - 4 miejsce- Cykowski Bartłomiej

  - 5 miejsce – Stępień Filip

  - 6 miejsce – Pisarkiewicz Mateusz

  - 7 miejsce – Maj Mateusz

  - 8 miejsce-  Bałuszyński Krystian

  - 9 miejsce –Lechoszest Łukasz

  -10 miejsce – Michalewski Franciszek

 

 

   

2. W kategorii klas I-III 400m

  
        Dziewcząt:

 

 -1 miejsce –Dudzik Aleksandra

 -2 miejsce – Mazurkiewicz Amelia

 -3 miejsce – Waliczek Martina

 -4 miejsce – Müller Julia

 -5 miejsce – Panek Martyna

 -6 miejsce – Laszkowska Dagmara

 -7 miejsce –Osadnik Oliwia

 -8 miejsce-  Hwron Patrycja

 -9 miejsce- Kidziak Natalia

 -10 miejsce- Pawula Kamila
   

         Chłopców:

 

 -1 miejsce -Stępowski Jakub

 -2 miejsce –Libionka Paweł

 -3 miejsce –Holeczek Fabian

 -4 miejsce – Krajczy Dawid

 -5 miejsce –Bencal Jakub

 -6 miejsce –Ramowski Michał

 -7 miejsce – Kiner Bartosz

 -8 miejsce-  Kaczmarczyk Kajetan

 -9 miejsce- Krajczy Samuel

 -10 miejsce- Dziki Kamil

 

 

 

3. W kategorii klas IV- VI 1100m
         
            Dziewcząt:

 

 -1 miejsce –Rębisz Patrycja

 -2 miejsce –Niewiedział Wiktoria

 -3 miejsce –Krajczy Marta

 -4 miejsce –Garda Zuzanna

 -5 miejsce –Durkacz Zuzanna

 -6 miejsce –Grek Dominika

 -7 miejsce –Górna Laura

 -8 miejsce- Krajczy Sandra

 -9 miejsce- Laszkowska Wiktoria

 -10 miejsce- Stańczyk Joanna

   

         Chłopców:

 

 -1 miejsce-Hoffmann Michał

 -2 miejsce –Maj Miłosz

 -3 miejsce – Figura Gracjan

 -4 miejsce –Tarczyński Mikołaj

 -5 miejsce –Mikos Robert

 -6 miejsce –Ledzion Sebastian

 -7 miejsce – Kidziak Dominik

 -8 miejsce-  Baran Piotr

 -9 miejsce- Berlik Kamil

 -10 miejsce- Żmijowski Patryk

 

4. W kategorii KlasI- III Gimnazjum 1500m

                     Dziewcząt:

 -1 miejsce –Walaszek Anna

 -2 miejsce –Szuniewicz Katarzyna

 - 3 miejsce-Taratuta Joanna

 

         Chłopców:

 

 -1 miejsce- Hutny Tomasz

 -2 miejsce –Hoffman Daniel

 -3 miejsce – Kądzioła Fabian

 -4 miejsce –Górny Paweł

 -5 miejsce –Twaróg Patryk

 -6 miejsce- Borkowski Sebastian

 -7 miejsce- Błasiak Tomasz

 -8 miejsce- Łukaszczykiewicz Adrian

 -9 miejsce-Baran Paweł

- 10 miejsce-Zdobylak Dawid

 

5. Biegi Główne Kobiet: 5000m

 1.miejsce -Niewiedział Barbara

 2.miejsce -Lewicka Elżbieta

 3.miejsce- Rębisz Agnieszka

 4 miejsce- Wrońska Beata

 5 miejsce-Walaszek Bożena

 6 miejsce – Wrońska Magdalena

 7 miejsce- Pawtel Agata

 8 miejsce- Tkaczyk Aleksandra

 9 miejsce – Jelonek Aleksandra

10 miejsce- Rutyna Jennifer

11 miejsce- Kościelniak Wioletta

12 miejsce – Merkel Sabina

13 miejsce- Niemczycka Natalia

14 miejsce Leśniak Kinga

15 miejsce Nasieniak- Czech Anna

16 miejsce Michalewska Anna

17 miejsce Niemczycka Elżbieta

18 miejsce Kuczera Beata

 

6. Biegi Główne Mężczyzn 10000m

A) kategoria K-17

 1. miejsce –Szatanek Dominik

 2. miejsce- Wrzos Filip

 3.miejsce- Baran Bartłomiej

 4.miejsce-Kurnyta Krzysztof
 

B) kategoria K-20

1 miejsce- Wolnik Mateusz

2 miejsce – Antczak Robert

3 miejsce- Fliegert Mateusz

4 miejsce Cybis Adam

5 miejsce- Juszczyk Adam

6 miejsc – Bugdoł Andrzej

7 miejsce- Minartowicz Mateusz

8 miejsce- Trzop Tomasz

9 miejsce- De Sas Topolnicki Michał

10 miejsce Baran Dariusz

11 miejsce Malkiewicz Łukasz

C) kategoria K-35

1 miejsce- Winkler Tomasz

2 miejsce- Dyczek Mariusz

3 miejsce- Rębisz Mariusz

4 miejsce- Nosal Adam

5 miejsce- Czekała Krzysztof

6 miejsce- Marek Robert

7 miejsce- Bulenda Grzegorz

8 miejsce- Niemczyk Tomasz

9 miejsce- Panek Marcin

10 miejsce- Gogała Ryszard

11 miejsce- Witek Arkadiusz

12 miejsce- Wołoszyn Piotr

13 miejsce- Czech Jacek

D) K-50
 1 miejsce- Danił Adam

 2 miejsce – Węgrzyn Ireneusz

 3 miejsce – Antolak Edward

 4 miejsce –  Olejnik  Stanisław

 5 miejsce – Ścigocki Jan

 6 miejsce – Wojtowicz Andrzej

 7 miejsce -  Luźnik Stanisław

8 miejsce- Płotek Krzysztof

9 miejsce- Świderek Wiesław

10 miejsce- Bolesław Grygdel

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
firm  a  str  s  test  wyloguj  chroniona  ok  bip  katalog
DSC_8662.jpeg DSC_8966.jpeg DSC00664a.jpeg DSC01406.jpeg DSC03536.jpeg DSC03881.jpeg DSC03989.jpeg DSC04051.jpeg DSC09943.jpeg IMG_0134.jpeg IMG_0276.jpeg IMG_0653.jpeg
Kalendarz wydarzeń
23
października
poniedziałek
Kliknij na wybraną datę