Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

LOTERIA PARAGONOWA

loteria paragonowa.jpeg

OGŁOSZENIE

„LOTERIA PARAGONOWA”

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głubczycach informuje, iż 01 października  2015r. rozpoczyna się jeden z priorytetowych projektów edukacyjnych Ministerstwa Finansów loteria paragonowa. Głównym celem loterii jest uświadomienie obywatelom dokonującym zakupów towarów lub usług, że w kwocie, jaką zostawiają, np. w sklepie, w barze, u fryzjera, na stacji benzynowej, zawarte są podatki a co za tym w interesie każdego z nas jest uzyskanie od przedsiębiorcy paragonu - dowodu uczciwie dokonanej transakcji. Projekt ten ma uświadomić Polakom, ze paragon to nie tylko potwierdzenie zakupu ułatwiające reklamację, ale również dowód na to, ze podatek który uiszczamy zostanie odprowadzony do budżetu państwa.
Branie paragonu to wspieranie uczciwej konkurencji i walka z szarą strefą, a co za tym idzie większe dochody do budżetu, z którego finansowane są szkoły, szpitale, drogi i inne cele publiczne, jak i korzyść w przypadku wygranej w loterii.

Loteria będzie prowadzona przez okres 12 miesięcy, z uwzględnieniem co kwartał jednej, szczególnie premiowanej branży. Uczestnikami loterii mogą być jedynie osoby, które ukończyły 18 lat. Każdy z nich będzie mógł zarejestrować dowolną liczbę paragonów, przy czym każdy paragon musi być wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Zgłoszenie udziału
w loterii wymaga zarejestrowania na specjalnej stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Co miesiąc można wygrać nagrodę główną I stopnia - samochód Opel Astra; nagrody II i III stopnia _ laptopy, tablety oraz tablet dla osoby, która wystawiła paragon, którego posiadacz wygrał nagrodę I stopnia. Raz na kwartał można wygrać nagrodę specjalną - samochód Opel Insignia, losowaną tylko dla paragonów z wybranej branży usługowej w danym kwartale.

Loteria paragonowa zakłada losowanie nagród głównych I stopnia i specjalnych na antenie telewizji - TVP Telewizja Regionalna.     Losowanie   nagród  głównych I stopnia i nagród II stopnia w danym miesiącu odbywać się będzie spośród paragonów na zakup towarów i usług dokonanych i zarejestrowanych w miesiącu poprzednim. Losowanie nagród specjalnych odbywać się będzie spośród paragonów za zakup usług w wybranej branży premiowanej dokonanych i zarejestrowanych w kwartale poprzedzającym miesiąc losowania. Rejestracja paragonów będzie możliwa już od 01 października, a pierwsze losowanie nagród odbędzie się 16 listopada na antenie TVP Regionalna.

Jednocześnie informuje się, iż na terenie Urzędu Skarbowego w Głubczycach oraz podmiotów współpracujących tj.: Urzędów Gmin,  Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowego Biura Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  Inspektorat w Głubczycach dostępne są ulotki informacyjne pn. „Narodowa Loteria Paragonowa” (do pobrania aż do wyczerpania zapasów). Wszystkie informacje o zasadach loterii dostępne są na stronie internetowej  www.loteriaparagonowa.gov.pl .

Opublikował(a): Artur Czechowicz Data publikacji: 05-10-2015 12:21
Modyfikował(a): Artur Czechowicz Data modyfikacji: 05-10-2015 12:26