Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Koncert w ramach VIII Raciborskiej Jesieni Muzycznej Koncert „Klasyka inaczej”

klasyka inaczej PCK Rac.jpeg

Raciborskie Centrum Kultury

14 listopada 2015r.  godz. 18.00

KLASYKA INACZEJ

MISTRZOWSKIE  ARANŻE I WIRTUOZERSKIE WYKONANIA

Z PODKŁADEM MULTIMEDIALNYM.

USŁYSZYCIE PAŃSTWO KLASYKĘ W STYLU JAZZ-FUNK-ROCKOWYM PRZEPLATANĄ  NAJWIĘKSZYMI PRZEBOJAMI

SINATRY I BUBLE.

W programie :

J. Bock / arr. Wojciech Mrozek - Fiddler on the roof

V. Monti / arr. Wojciech Mrozek – Czardasz

J. Brahms / arr. Wojciech Mrozek - Taniec wĘgierski nr 5

Wojciech Mrozek - Spring hora / Wiosenna Hora

T. Albinoni / arr. Wojciech Mrozek - Adagio

G. Gershwin / arr. Wojciech Mrozek - Lady be Good

G. Gershwin / Wojciech Mrozek - BŁĘkitna Rapsodia

L. Prima / arr. Wojciech Mrozek - Sing, Sing, Sing

A. Chaczaturian Taniec z szablami

 

Woytek  Mrozek - klarnet

Należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka - instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Wojciech Mrozek koncertuje na całym świecie. Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi, a także z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Amadeus Chamber Orchestra, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, International Orchestra of European Union, oraz z kwartetami: Camerata, Henschel, Rodin. Współpracuje także z artystami takimi jak: Krzesimir Dębski, Konstanty Andrzej Kulka, Michał Nesterowicz, Nigel Kennedy, Wolfgang Meyer, Bill Prince, Eddie Daniels, Charles Naidich, Andrzej Ratusiński, Ingolf Turban, Konstanty Vileński, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Ewa Bem.  W latach 2002 – 2006 pełnił funkcję głównego dyrygenta Chamber Philharmonic Orchestra Leopolis. Jego dyrygencki debiut miał miejsce w Paryżu. Wkrótce po nim pojawiły się liczne propozycje koncertowe oraz oferta nagrania dla paryskiej firmy fonograficznej EROL płyty CD „Dworzak i Czajkowski - Serenady na orkiestrę smyczkową”. Od 2010 roku na stanowisku adiunkta prowadzi klasę klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku.

 

Piotr Salata - wokalista, kompozytor

Piotr Salata z powodzeniem śpiewa od wielu lat na estradzie. Ma zjawiskową barwę głosu i wyjątkową wrażliwość artystyczną. Jest intrygującym wykonawcą i kompozytorem. Do najważniejszych sukcesów Piotra należy zaliczyć laury zdobywane w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, udział w festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu czy Festiwalu Sopot Top Trendy. Podczas występu w programie "The Voice of Poland" zachwycił publiczność i jury wykonaniem utworu "Georgia on my mind".

 

Big Silesian Band to profesjonalna orkiestra rozrywkowa działająca pod patronatem Polskiego Radia Katowice. Założona z początkiem 2008 roku z inicjatywy dyrygenta zespołu - Joachima Krzyka – absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrygenta, muzyka, menadżera kultury, aranżera, wykładowcę akademickiego, laureata wielu konkursów muzycznych. Zespół posiada opinię jednego z najlepszych big bandów w Polsce. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Big Bandów w Berlinie oraz zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu w Czeskiej Kamienicy. Orkiestra z powodzeniem wystąpiła również jako pierwszy tego typu zespół w finale IV edycji organizowanego przez TVN konkursu „Mam Talent”. Big Silesian Band w swoim repertuarze posiada ponad 500 utworów z repertuaru największych światowych i polskich wykonawców oraz aranżacje największych przebojów muzyki filmowej, musicalowej oraz latynoamerykańskiej. Przez co koncerty big bandu są zróżnicowane tematycznie i niepowtarzalne.                         

 

Bilety w cenie 30 zł  (Honorowana karta ,,Rodzina+’’ i ,,Senior 60+’’).

Dla uczniów i studentów bilety w cenie 15 zł.(balkony boczne)

Tel. 32 415 25 40   www.rck.com.pl

Opublikował(a): Artur Czechowicz Data publikacji: 10-11-2015 10:24
Modyfikował(a): Artur Czechowicz Data modyfikacji: 10-11-2015 11:29