Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

„Dobrze traktujesz – mniej ryzykujesz”

Zgodnie z kierunkami działalności prewencyjnej Kasy realizowane są działania wpływające na likwidację przyczyn wypadków m.in. z grupy Uderzenie, przygniecenie i pogryzienie przez zwierzęta. Działania te będą także prowadzone w 2016r. pod hasłem Dobrze traktujesz – mniej ryzykujesz.

Podczas szkoleń dla rolników Kasa promować będzie stosowanie przedmiotów do codziennej obsługi zwierząt i demonstrować ich działanie, w konkursach wręczać laureatom jako nagrody :

płyta przepędowa, która przeznaczona jest do prostego kierowania stadem, bez konieczności stosowania siły fizycznej. W bezpieczny i łatwy sposób pozwala na przeprowadzenie zwierząt korytarzem przepędowym, a także umożliwia grupowanie zwierząt poprzez ich wydzielania ze stada. Wykonana jest z wytrzymałego plastiku, w kolorze czerwonym, lekka stabilna dzięki przetłoczeniom i wytrzymała na złamania. Łatwa do mycia i dezynfekcji.

fot1 KRUS.jpeg

  • laska poskromu, która stosowana jest do uspokojenia zwierzęcia i ograniczenia mu kopania podczas doju oraz w trakcie wykonywania zabiegów weterynaryjnych czy pielęgnacyjnych. Przeznaczona jest dla bydła, ale może być stosowana także do poskramiania innych zwierząt. Posiada regulowaną długość, dzięki czemu można dostosować rozstaw poskromu do wielkości zwierzęcia. Na zakończeniach laski wykonanej ze stali ocynkowanej znajdują się gumowe zaczepy. Laskę należy zakładać tak, aby jednym końcem była na grzbiecie zwierzęcia, a drugim końcem za fałdem kolanowym.

fot2KURS.jpeg

  • poskrom pęcinowy, który zapobiega kopaniu przez bydło, ale również przydatny jest przy podnoszeniu się krów, np. w trakcie porodu. Wyposażenie w dwie sprzączki metalowe ułatwia zapinanie i umożliwia regulację. Łatwy do prania.

Upowszechnianie wiedzy o możliwości stosowania w czasie pracy ze zwierzętami w/w produktów i zachęcanie rolników do ich używania może wpłynąć na zmniejszenie zagrożeń i wystąpienia wypadków podczas przepędzania, załadunku zwierząt, udoju lub zabiegów zoohigienicznych.

fot3KRUS.jpeg

„Uwaga na oszustów”

W związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji,   informujemy, że nie prowadzimy w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób.

Przestrzegamy przed takimi oszustami. O przestępczych próbach wyłudzenia od Państwa danych z dowodu osobistego, czy domagania się podpisania rzekomo urzędowego druku prosimy niezwłocznie powiadamiać policję lub najbliższą jednostkę KRUS.

Apelujemy zwłaszcza do osób starszych o dużą ostrożność w osobistych kontaktach z nieznajomymi osobami, apelujemy o nie podpisywanie wręczanych przez prywatne osoby druków, oświadczeń i nie udostępnianie im swoich danych osobowych lub urzędowej korespondencji z KRUS.

Dotkliwą konsekwencją może być spłata zaciąganych przez oszustów w imieniu osób, od których wyłudzili ich dane, ogromnych kredytów, pożyczek itp. zobowiązań finansowych.

 

                                                                                              Z wyrazami szacunku

                                                                                              Jan Krzesiński

                                                                                              Dyrektor

                                                                                              OR KRUS w Opolu

Opublikował(a): Artur Czechowicz Data publikacji: 28-01-2016 12:53
Modyfikował(a): Artur Czechowicz Data modyfikacji: 28-01-2016 12:54