Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Piknik Ekologiczny TRZMIELOWISKO

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zaprasza Was wszystkich z całymi rodzinami na Piknik Ekologiczny TRZMIELOWISKO, który odbędzie się w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach w dniu 3 lipca w godzinach 10:00 do 18:00.

W programie przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. spektakl teatralny pt. „Wszystkie Stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle”, koncert kameralny wokół motywów przyrodniczych, występy zespołów folkowych, warsztaty i kiermasz produktów ekologicznych, pokaz mody ekologicznej, kino rowerowe, prezentacja zwierząt gospodarskich, a także spotkanie z leśnymi mieszkańcami, gry i zabawy ekologiczne dla najmłodszych oraz finał regionalny XVI edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki regionów”, organizowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Piknik Ekologiczny współorganizowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego, Muzeum Wsi Opolskiej, Teatr im. Jana Kochanowskiego oraz Filharmonię im. Józefa Elsnera, w ramach projektu „Ochrona Trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020.

Jest to impreza rodzinna, na którą wszystkich zapraszamy!!!

Wstęp wolny.

Nie może Was tam zabraknąć! Liczymy na udział!!!

trzmielisko1.jpeg  trzmielowisko2.jpeg

Opublikował(a): Artur Czechowicz Data publikacji: 24-06-2016 09:49