Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Szanowni Państwo Mieszkańcy Gminy Baborów!

 Szczudlarze prowadzący korowód wzbudzili wielkie zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników przemarszu. Jadący bryczką starostowie dożynkowi pozdrawiani byli przez obserwatorów licznie zgromadzonych na trasie przemarszu, zabezpieczanego tradycyjnie przez patrole policji i strażaków OSP z gminy Baborów. Następnie, zgodnie z obyczajem, msza św. dziękczynna poprzedzona uroczystym wprowadzeniem do kościoła koron dożynkowych i gości, o co zadbał baborowski ksiądz proboszcz. Po mszy św. powrót na Rynek i…jak zwykle było niezwykle. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla wszystkich razem i każdego z osobna. Panie z kół gospodyń zaopatrywały uczestników dożynek w domowe pyszne ciasta i inne specjały lokalnej kuchni. Ze sceny przygrywała muzyka, a goście doskonale bawili się występami formacji kabaretowych. Dożynkowa zabawa zakończyła się po północy ku niezadowoleniu najwytrwalszych uczestników imprezy, którzy chętnie balowaliby do rana.

Korzystając z tej formy przekazu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze dożynki przebiegły godnie, dostojnie i bogato. Dziękuje zaproszonym gościom za przyjęcie naszego zaproszenia i wspólne z nami dożynkowe świętowanie. Dziękuję księżom proboszczom parafii Baborów i Dziećmarów za koncelebrowanie mszy św. dziękczynnej. Dziękuję za piękne kazanie. Serdecznie dziękuję Pani Ewie Matejka i Panu Piotrowi Gnotowi za to, że przyjęli na siebie obowiązki starostów dożynkowych. Składam gorące podziękowania mieszkańcom Baborowa za udekorowanie swoich posesji, choć żałuję że tak mało z nas podjęło się tego trudu.

Dziękuję Paniom kucharkom ze szkolnej stołówki za przygotowanie pysznego obiadu i przekąsek, które bardzo zaproszonym gościom smakowały. Dziękuję gronu pedagogicznemu naszych placówek oświatowych za udział wraz z dziećmi w dożynkowym korowodzie. Policjantom i strażakom dziękuję za utrzymanie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom imprezy. Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom i darczyńcom, bo przecież wiadomo jak ważne są pieniądze przy organizacji takiej imprezy. Dziękuję starostwu powiatowemu za wzięcie na siebie części obowiązków związanych ze współorganizowaniem dożynek. Szczególnie serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom i stażystom naszej gminnej „budżetówki”. Bez ich ciężkiej, mrówczej pracy nie byłoby mowy o zorganizowaniu tak dużej imprezy. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznych powiatowo – gminnych dożynek w Baborowie.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Gminy Baborów Eugeniusz Waga

FOTO RELACJA Z DOŻYNEK


  

      Korówód                  Część oficjalna     Część artystyczna         
   Dożynkowy

   
 Konkursy dla dzieci   Stoiska dożynkowe Dekoracje dożynkowe


Konkurs koron
dożynkowych

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 25-09-2009 14:31