Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

10 LAT BABOROWSKIEGO CARITAS-U

Mszę św. koncelebrowali: księża: Wilhelm Schiwon – dyrektor raciborskiej CARITAS( a jednocześnie bezpośredni szef baborowskiej stacji), ojcowie karmelici – gospodarze baborowskiej parafii - Marek Pietrasik, Aleksander Pikor oraz Zygfryd Pyka – proboszcz parafii Dzielów, który wygłosił kazanie. W kazaniu ks. Pyka wspominał historię powstania stacji i dziękował wszystkim, którzy do jej powstania się przyczynili, a obecnie dbają o jej dalsze funkcjonowanie. Po mszy św. goście uroczystości udali się do szkolnej stołówki, gdzie czekał na nich posiłek.
Caritas. Fot M Szczudło.jpeg
Były podziękowania, kwiaty, gratulacje i życzenia. W miłej atmosferze przy kawie i ciastku wspominano trudności, które trzeba było pokonać, aby stacja CARITAS i gabinet rehabilitacji w Baborowie powstały. Prowadząca baborowską stację – Pani Bogumiła Kogut przedstawiła statystyki.
W ciągu 10 lat istnienia Stacji CARITAS w Baborowie pielęgniarki zrealizowały 74.880 wizyt u pacjenta. Wykonały 174.000(!) zabiegów, obsłużyły 18.720 pacjentów i przejechały służbowymi samochodami 304,8 tys. km.
Caritas Fot. M.Szczudło.jpeg
Pan Andrzej Czak-rehabilitant- obsłużył 6.720 pacjentów wykonując 129.760 zabiegów. Imponujące cyfry, których nie sposób przeliczyć na ulgę w cierpieniu i wdzięczność osób cierpiących i chorych, którym działania pracowników CARITASU przyniosły ukojenie i pomogły w wyzdrowieniu.
Mamy nadzieję, że władze kościelne i lokalne dołożą wszelkich starań, aby stacja i gabinet funkcjonowały tak długo, jak długo ludzie chorzy i cierpiący będą potrzebowali duchowego wsparcia i fachowej pomocy medycznej. Dołączamy się również do najserdeczniejszych życzeń i gratulacji!

Opublikował(a):  Data publikacji: 10-06-2008 21:55