Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

MAJĄ PLAC ZABAW

Organizatorzy zadbali o to, dzielowskie dzieci hucznie obchodziły swoje święto. Były kiełbaski z grilla, lody, słodycze i napoje. Strażacy z dzielowskiej OSP urządzili pokaz gaszenia ognia Zapobiegliwe mamy upiekły pyszne, domowe ciasta. Nowy plac zabaw powstał w miejscu starego, na podwórku przy świetlicy wiejskiej. Wyposażony został w nowe, atestowane i bezpieczne urządzenia zabawowe. Koszt zakupu i montażu urządzeń pokryła Gmina.
Dzień Dziecka Dzielów1.jpeg
Jest to kolejny, nowoczesny plac zabaw w gminie. W poprzednich latach w bezpieczne place zabaw wyposażone zostały: Baborów, Raków, Sucha Psina, Czerwonaków, Babice, Boguchwałów i Langowo. W kolejce czekają: Szczyty, Dziećmarów i Tłustomosty ( tu budowa placu zabaw planowana jest jeszcze w tym roku). Budowa nowych placów zabaw i wyposażanie istniejących w nowe, bezpieczne urządzenia jest niezbędną koniecznością. Stare, wyeksploatowane huśtawki, karuzele, ślizgawki i zjeżdżalnie mogą stwarzać zagrożenie dla korzystających z nich dzieci.
Dzień Dziecka Dzielów.jpeg
W większości nie spełniają wymagań nowych norm bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że radni Rady Miejskiej w kolejnych latach nie pożałują pieniędzy na budowę nowych i doposażenie istniejących placów zabaw, tak aby nasze pociechy miały gdzie spędzać wolny czas – radośnie i BEZPIECZNIE.
Dzień Dziecka Dzielów 2.jpeg


Opublikował(a):  Data publikacji: 10-06-2008 22:11