Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

ZA MUNDUREM CHŁOPCY SZNUREM

Mażoretki to ciągle rosnący skarb Baborowa.

    Generałem starszej grupy jest Angelika. Podczas występu każdy jej ruch śledzą i naśladują pozostałe mażoretki. Ubrane w jednakowe mundurki i wymachujące batonami (tak nazywają się metalowe pałeczki ) sprawiają , że każdy przechodzień przystaje chociaż na chwilę. - W Baborowie nas znają , ale i tak każdy się ogląda - mówi Angelika.
    Przed trzema laty Daria Szincel wspólnie z córką Angeliką właśnie pojechały do czeskiego Hradca po naukę. - W Polsce mażoretki dopiero raczkowały, a Czesi chcieli nam pomóc. Robią to do dzisiaj - podkreśla pani Daria, kierowniczka zespołu.
    Dziś w starszych Iskrach i młodszych Iskierkach ćwiczy prawie 40 dziewcząt: od 6-latek po gimnazjalistki.Dzięki ciężkiej pracy na próbach robią błyskawiczne postępy i zdobywają już pierwsze nagrody. Największy sukces to Złota Lira w Rybniku i trzecie miejsce wywalczone przez Iskierki na mistrzostwach Polski. Mażoretki mimo młodego wieku dobrze wiedzą, kto finansuje ich szkolenie i wyjazdy. - Budżet gminy i unijny program Interreg - recytują dziewczęta.

P1170599.jpeg P1170594.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 05-09-2007 13:02