Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

NIESPODZIEWANA ZMIANA SCENARIUSZA

Spore zdziwienie wśród radnych Rady Miejskiej wzbudziła propozycja burmistrza, który zaproponował wprowadzenie do porządku obrad sesji zwołanej na dzień 29 grudnia punktu przewidującego wyjście na wizję do stołówki szkolnej w szkole przy ul.Wiejskiej. Zmianę w porządku obrad przyjęto i po, jak zwykle burzliwych obradach radni miejscy, sołtysi oraz uczestniczący w sesji goście udali się do szkoły, aby obejrzeć postęp prac przy budowie nowej kuchni i stołówki.
Dla wielu z nich niespodzianką była usłyszana na miejscu informacja, że w dniu poprzednim wykonawca zakończył zlecone prace i przekazał plac budowy. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem i podziwem oglądali nowoczesny obiekt wykończony i wyposażony zgodnie z wymogami XXI wieku. Inwestycja przeprowadzona kosztem prawie 400 tys. zł zastąpi używaną obecnie kuchnię i stołówkę w szkole przy ul. Opawskiej, gdzie czas i postęp zatrzymały się wiele lat temu.
Miłą, kolejną w tym dniu niespodziankę przygotował dla zwiedzających wykonawca inwestycji-właściciel firmy MAK-RO p. Marek Górski. Zaskoczeni goście zostali na jego koszt poczęstowani lampką szampana i smakowitym obiadem przygotowanym przez panie kucharki pracujące w szkolnej kuchni. zdjęcie 058.jpeg

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie spotkały radnych w tym dniu. Nagle wśród gości pojawił się vice-marszałek województwa, pan Ryszard Galla, który wiedząc o odbywającej się w Baborowie sesji Rady Miejskiej niespodziewanie postanowił zaszczycić swoją obecnością jej obrady. Radni po raz pierwszy z tak wiarygodnych ust usłyszeli, że Zarząd Województwa dołoży wszelkich starań, aby składane przez Gminę wnioski do programów pomocowych znalazły uznanie w oczach Regionalnego Komitetu Sterującego, który jest odpowiedzialny za podział środków pomocowych UE oraz Kontraktu Wojewódzkiego. zdjęcie 055.jpeg
A jest o co „walczyć” w aspekcie planowanych przez Gminę inwestycji związanych z budową kanalizacji, łącznika między szkołą a salą gimnastyczną, nitek wodociągu czy unowocześnianiem placówek oświatowych. W miłej, pełnej ciepła atmosferze Pan Marszałek złożył życzenia noworoczne burmistrzowi i radnym.

Jeśli się spełnią-zakończenie roku 2005 będziemy świętować równie uroczyście i radośnie.

Opublikował(a):  Data publikacji: 29-07-2008 10:00