Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

SĄ PIENIĄDZE NA KANALIZACJĘ !!!

  Od dawna staraliśmy się dofinansowanie-mówi Eugeniusz Waga Burmistrz Baborowa – nie było łatwo, ale na szczęście się udało. Musieliśmy spełnić wszystkie wymogi dotyczące ochrony środowiska stawiane przez Unię Europejską. Przetarg na wyłonienie wykonawcy zostanie ogłoszony po podpisaniu umowy z wojewodą.
 Mieszkańcy ulicy Głubczyckiej już niedługo będą mogli w pełni docenić zalety kanalizacji, jak również ekologicznej nowej sieci wodociągowej w miejscu dotychczasowych rur cementowo-azbestowych.
Irytować mogą krytyczne uwagi niektórych radnych dawnej ekipy rządzącej, że Waga zmarnował okazję i stracił kilkaset  tysięcy, bo nie wykorzystał szansy (środki finansowe mogło w ramach złożonego wniosku otrzymać Starostwo Powiatowe).
Moim zdaniem takie działanie, jak i jakiekolwiek inne akty obywatelskiej krytyki miałyby sens, gdyby obecnym opozycjonistom ktoś zabraniał dostępu do informacji, które można uzyskać w Urzędzie Miejskim. Tymczasem ten dostęp w gminie Baborów jest faktem.
Z tej możliwości mogą korzystać również ci, którzy krytykują burmistrza Wagę za brak merytorycznego działania.
Są sprawy, że potrzebny jest odpowiedni czas, ale w tak poważnych działaniach lepiej śpieszyć się powoli. Otwartą kwestią pozostaje pytanie, ilu ludzi w Baborowie myśli tak jak Burmistrz. A że może ich być dużo, świadczą nerwowe reakcje patronów „starych” władz, którzy na obecnej władzy nie zostawiają przysłowiowej „suchej nitki”. Nie zostawiają, czyli czują zagrożenie.
Ta krytyka działań burmistrza Wagi  i radnych, którzy popierają jego merytoryczne działania trąci kabaretem zwłaszcza w ustach niektórych radnych, którzy wcześniej przez cztery lata byli u steru władzy. Teraz zobaczymy, czy niektórzy radni będą się chcieli czegoś nauczyć od obecnej władzy gminnej i kto na koniec znajdzie się w „oślej ławce”. Dosyć bicia tej samorządowej piany!!!    

Lesław Górski
 Radny Niezależny  

Opublikował(a):  Data publikacji: 29-07-2008 10:02