Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Wspieraj Seniora

Dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. To główne założenia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomionego właśnie przez rząd. Dzięki Korpusowi i naszym wspólnym działaniom osoby starsze będą bezpieczniejsze.

22 505 11 11 – dedykowana infolinia dla seniorów

https://wspierajseniora.pl/dla-seniora/

W jego ramach uruchomiona zostanie dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.

Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy .

http://www.wspierajseniora.pl/?fbclid=IwAR38qmFKcoydn7l4JbDqBzUFI6ULmV1GIZAtAz0mMCDH2ih9Z-qzpPFFY2I - adres dla wolontariuszy

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na stronie http://www.wspierajseniora.pl/?fbclid=IwAR2sZNGsinH2sqqk4wyP_Cd7Mj_B2I5kvid_pQmu-GDHC_DPat3OvlaA9ok lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

plakat dla seniora druk.jpeg

Opublikował(a): Andrzej Reja Data publikacji: 04-11-2020 11:33
Modyfikował(a): Wiesław Kozyra Data modyfikacji: 04-11-2020 11:42