Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Konkurs z nagrodami na Dyktanda.pl

Szanowni Państwo,

Portal edukacyjny dyktanda.pl zachęca do udziału w Dyktandzie Zimowym - organizowanym na przełomie roku, w trakcie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach. 

Czym można zająć się w domowym zaciszu podczas nadchodzących ferii? Proponujemy wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody! Do ciekawej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zaprasza serwis internetowy Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano szczyptę rywalizacji o nagrody rzeczowe. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Powodzenia!

Opublikował(a): Andrzej Reja Data publikacji: 22-12-2020 14:51
Modyfikował(a): Andrzej Reja Data modyfikacji: 22-12-2020 14:53