Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Gminne Biuro Spisowe w Baborowie informuje

NSP.jpeg

Gminne Biuro Spisowe Baborowie informuje, że każdy mieszkaniec Gminy Baborów jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej od 1 kwietnia br. na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl

W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub udać się do Urzędu Miejskiego w Baborowie ul. Ratuszowa 2A (tel. 77 403 69 30) gdzie pracownik biura spisowego pomoże wypełnić formularz na przygotowanym stanowisku komputerowym z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Każda osoba, która dokona samospisu będzie miała możliwość wzięcia udziału w loterii i wygrania atrakcyjnych nagród. Nagrodami głównymi są samochody Toyota YarisNagrodami I i II stopnia są zaś karty przedpłacone o wartości odpowiednio 1000 i 500 zł. Tych pierwszych do rozdania jest 480. Kart na 500 zł w puli znajduje się 960.

Z mieszkańcami, którzy nie dokonali samospisu Internetowego od 4 maja br. będą kontaktować się również rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście (jeżeli sytuacja pandemiczna na to pozwoli). Będą oni wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem, a ich tożsamość będzie można dodatkowo zweryfikować dzwoniąc pod wyżej wymieniony numer infolinii oraz w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie spis.gov.pl oraz stronach internetowych urzędów statystycznych. Prosimy o życzliwe przyjęcie rachmistrzów.

Spis powszechny przeprowadzany jest raz na 10 lat. Jest bardzo ważny dla każdego z nas ponieważ dostarcza wielu cennych informacji o naszym społeczeństwie. Na ich podstawie podejmowane będą najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata a także dotyczące kształtowania polityki lokalnej w gminie. W efekcie przekłada się na życie jej mieszkańców.

Natalia Konopka 
Gminne Biuro Spisowe w Baborowie
tel: 77 403 69 30

 

Opublikował(a): Andrzej Reja Data publikacji: 14-04-2021 08:56
Modyfikował(a): Andrzej Reja Data modyfikacji: 14-04-2021 08:42