Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Rachmistrzowie zaczynają wywiady telefoniczne.

3135_Numery_rachmistrzow.jpeg

 

Od 4 maja pracę w ramach narodowego spisu powszechnego rozpoczynają rachmistrzowie telefoniczni, to opcja dla osób, które nie potrafią lub nie chcą spisać się przez internet.

Główny Urząd Statystyczny zwraca uwagę, że na razie rachmistrzowie będą pracować tylko telefonicznie, dlatego ktoś, kto przychodzi do nas i podaje się za rachmistrza, jest najpewniej oszustem.

Dane rachmistrza można też sprawdzić samemu. Każdy z nich ma nadany oficjalny identyfikator, wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe, zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie rachmistrz.stat.gov.pl/.

Jeśli ktoś spisał się już przez internet, to nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego taki incydent trzeba zgłaszać na infolinię spisową lub do właściwego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.

Do miesiąca lipca każdorazowa wizyta osoby podającej się za rachmistrza spisowego może świadczyć o próbie oszustwa.

Opublikował(a): Andrzej Reja Data publikacji: 06-05-2021 10:09
Modyfikował(a): Andrzej Reja Data modyfikacji: 06-05-2021 10:06