wersja
mobilna
PL EN DE CZ

Wyniki wyborów do SEJMU

Mieszkańcy Gminy Baborów, podobnie jak większość Polaków największym zaufaniem obdarzyli Prawo i Sprawiedliwość oddając na kandydatów tej partii 22,37% głosów, kolejne miejsca zajęły:

Platforma Obywatelska - 18,07 %

Samoobrona RP - 16,96 %

Mniejszość Niemiecka - 10,59 %

SLD - 8,44 %

Liga Polskich Rodzin- 7,72 %

PSL - 7,56 %

 Na ogólną liczbę 5212 osób uprawnionych do głosowania, w lokalach wyborczych pojawiło się zaledwie 1325 głosujących, którzy łącznie oddali 1256 ważnych głosów, 69 głosów było nieważnych.  Frekwencja wyborcza wyniosła tym samym tylko 25,42 % - wobec nieco ponad 40 % w kraju i 34,23 % w powiecie głubczyckim


Szczegółowe wyniki głosowania na poszczególne ugrupowania w obwodowych komisjach wyborczych na terenie Gminy przedstawiono w arkuszu PDFWyniki wyborów - SEJM.pdf


Kandydaci otrzymali następujące liczby głosów:

Nazwisko

Imię

Ilość Głosów

JAZŁOWIECKA

Danuta

108

KŁOSOWSKI

Sławomir

91

STĘPKOWSKI

Józef

72

RYBORZ

Paweł

69

PAWŁOWSKI

Wiesław Stanisław

67

KAŚKÓW

Dariusz Adam

37

LEWANDOWSKA

Sandra Magdalena

37

KRUPA

Adam

35

KROLL

Henryk

33

PILARCZYK

Józef Jerzy

29

PYZIAK

Kazimierz

27

KAWA

Marek

25

KOSOWSKI

Henryk Paweł

24

ANTOSZCZYSZYN

Leszek

23

GARBOWSKI

Tomasz

23

KORZENIOWSKI

Leszek Sylwester

23

NIESPODZIANY

Jan Włodzimierz

20

JARMUZIEWICZ

Tadeusz

17

KOWALSKI

Janusz

14

TYMA

Zenon Andrzej

13

WALKIEWICZ

Mieczysław

13

PRZEWDZING

Dieter

13

CEGLECKA-ZIELONKA

Teresa Zuzanna

12

WĘGRZYN

Robert

12

STOLARCZUK

Elżbieta Iwona

11

WORKIEWICZ

Marek

11

BAŻYŃSKI

Jan Hilary

10

RAKOCZY

Stanisław

10

MROCZEK

Joanna

10

GALLA

Ryszard

10

KASZNIA

Arkadiusz

9

BENSZ

Jadwiga Celina

9

NAMYSŁO

Andrzej Józef

8

WIERDAK

Bogusław Jerzy

8

ROWIŃSKI

Sławomir Tomasz

8

LEKKA

Katarzyna

7

DREWNIAK

Alojzy

7

GUDANIEC

Przemysław Andrzej

7

TOMASZEK

Bogdan Stanisław

7

KNOSALA

Ryszard

7

KESLER

Marek Mieczysław

7

CIEMNIAK

Krystyna

6

MADERA

Dariusz Piotr

6

SZYMAŃSKI

Arkadiusz

6

MAZUR

Andrzej Michał

6

DUDA

Rafał

6

ŁOWICKA

Lidia Natalia

5

SZCZĘSNA

Krystyna Barbara

5

LEWANDOWSKI

Mirosław Ryszard

5

RICHTER

Jan Norbert

5

JUNG

Stanisława Janina

5

KOŁACZEK

Emil Władysław

4

CZECHOWSKI

Andrzej

4

PLACEK

Anna

4

SASKA

Joanna Aleksandra

4

KOWALCZYK

Małgorzata Anna

4

PIWOWARCZYK

Stanisław Ryszard Jerzy

4

ŻYŁA

Krystyna

4

FEDOROWICZ

Beata

4

KUBÓW

Przemysław

4

SEKULA

Małgorzata Elżbieta

4

MIKA

Beata Magdalena

4

ZALEWSKI

Jacek Marek

4

SYREK

Bogdan Alojzy

4

HERBUT

Stanisław

4

CZERWIŃSKI

Szymon

3

SZYMAŃSKA

Genowefa

3

KOWALEWSKI

Ryszard Józef

3

GUTOWSKI

Krzysztof

3

GRABOWSKA

Dorota Maria

3

ŚLIWA

Zbigniew Jerzy

3

SKALSKI

Jan

3

WÓJCIK

Stanisław

3

WACHOWSKI

Dariusz

3

ROSZKOWIAK

Jerzy Marian

3

SITARCZYK-CZAJKOWSKA

Anna

3

ADASZYŃSKI

Bogusław

3

MAŁEK

Mieczysław

3

KACZMARCZYK

Barbara

3

ŚWITAŁA

Janusz Piotr

2

MALIK

Władysław

2

GŁADYSZ

Jakub Lech

2

POCENTEK

Marek

2

TYMKIEWICZ

Iwona

2

PANCZEŚNIK

Piotr

2

GRUSZCZYŃSKA

Maria

2

PILC

Jarosław Stanisław

2

MAZUREK

Dariusz

2

GRACZYK

Jan Bronisław

2

CHABRASZEWSKI

Jan

2

KUBACKA

Bogumiła

2

PIETRZYK

Kazimierz

2

CHODOROWSKI

Aleksander Janusz

2

PIETRZAK

Krzysztof

2

NIEDŹWIEDŹ

Joanna

2

MICHALAK

Artur

2

MIELEC

Piotr

2

FEJDYCH

Franciszek

2

GONDECKI

Edward Tadeusz

2

SONIK

Maciej Ryszard

2

WOLNY-MIKSA

Anna Jolanta

2

GRABSKI

Robert Waldemar

2

PROROK

Genowefa Katarzyna

2

GRÜNER

Ryszard

2

SIENKIEWICZ

Wiesław

2

BIŁOBRAN

Czesław

2

DZIADEK

Wojciech

2

LESZCZYŃSKA

Marzena

2

KUNICKA

Anna Halina

2

RYL

Grzegorz

2

ROMAN

Iwona Ewa

2

ŚMIDODA

Sławomir Krzysztof

2

FREJLICH

Kamil

2

BROL

Ewelina

2

TOKARCZYK

Andrzej

1

WRONA

Tadeusz Eugeniusz

1

FILIPÓW

Aleksandra Edyta

1

KWAŚNY

Leon

1

KLECZAJ-PONULAK

Violetta Janina

1

ZIENTEK

Eugeniusz Zygmunt

1

ZATORSKI

Andrzej Zbigniew

1

BĄK

Marcin

1

WITKO

Justyna Anna

1

SUROWIECKI

Piotr Andrzej

1

KLIMEK

Rafał

1

MYCZEWSKA

Irena

1

DEZOR

Franciszek

1

JASKÓLSKI

Jarosław

1

BUKAŁA

Anatol

1

GURGUL

Wojciech

1

MACIASZEK

Joanna Eleonora

1

JACENTY

Tomasz Artur

1

KRUPKA

Stanisław Walenty

1

KULPA

Ryszard Jerzy

1

KOZŁOWSKI

Tomasz Kazimierz

1

STAROWICZ

Tadeusz Jan

1

TELĘGA

Bożena

1

STEFAŃSKI

Maciej Armin

1

STRONCIWILK

Alicja

1

FRASZEK

Henryk

1

KAPKA

Wojciech

1

ARCZYŃSKI

Stanisław

1

SIDOROWICZ-OLSZEWSKA

Ewa

1

PRYKA

Przemysław

1

WANTOCH-REKOWSKA

Izabela

1

GRZEŚKOWICZ

Marian

1

POKRYWKA

Stanisław Artur

1

MICHOŃ

Adam Antoni

1

ŚMIGIELSKI

Bernard Roman

1

LEWIŃSKA

Bożena Zofia

1

GIZIŃSKI

Henryk Antoni

1

JELLINEK

Krzysztof

1

PĘKALSKI

Edward Marian

1

ŻUKOWSKI

Piotr Patryk

1

HAŃCZA

Bernard

1

SZERNER

Radosław

1

WEŁK

Grzegorz

1

MILUĆ

Przemysław Wojciech

1

KLIMKÓW

Jan Janusz

1

TROJANOWSKI

Wojciech Andrzej

1

RYBARCZYK

Łukasz

1

SWACZYNA

Józef

1

KOZIOL

Piotr

1

MAŁEK

Henryk

1

 pozostali nie otrzymali żadnego głosu

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
chroniona  firm  wyloguj  test  a  str  s  bip  katalog  ok
Przewodnik po urzędzie: