Informuję że Kasa Urzędu czynna jest w poniedziałki od 8:00 do 16:30 oraz w środy od 8:00 do 12:00

Gmina Baborów Herb Gmina Baborów

Obchody Dni Sybiraka w Baborowie

 

Urząd Miejski w Baborowie, Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Sybiraków oraz Szczep Harcerski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Baborowie zaprosili mieszkańców Baborowa na obchody Dnia Sybiraka i 66 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, połączone z Harcerskim Startem 2005/2006. Uroczysty apel odbył się w piątek 16 września, o godz. 1900 na Rynku w Baborowie

  
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele organizacji kombatanckich, delegacje Policji i Straży Granicznej, przedstawiciele władz lokalnych z sąsiednich gmin, przedstawiciele Rady Powiatu Głubczyckiego, zastępca Komendanta WKU w Kędzierzynie-Koźlu, przedstawiciele baborowskiego samorządu, dyrektorzy baborowskich szkół i harcerze z terenu działania głubczyckiego Hufca ZHP.
Już po 1800 na baborowskim rynku zagrała orkiestra dęta z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach, dodając całej imprezie bardziej uroczystego charakteru.

  
Imprezę, przygotowaną przez głubczycki Hufiec ZHP, poprowadził Komendant Ryszard Kańtoch. Po odczytaniu przez niego rozkazu specjalnego i wystąpieniu Burmistrza Eugeniusza Wagi głos zabrali: Przewodniczący Koła Sybiraków w Głubczycach Bronisław Sawicki, przedstawiciel baborowskiego środowiska kombatanckiego Stanisław Dziadura oraz kapelan harcerzy ks. Norbert Mikler.
Po przemówieniach Burmistrz Głubczyc Kazimierz Jurkowski i Komendant Ryszard Kańtoch,w podziękowaniu za długoletnią dobrą współpracę, odznaczyli pamiątkowymi lilijkami Burmistrza Eugeniusza Wagę, Dyrektor Gimnazjum Elżbietę Kielską, Dyrektor Szkoły Podstawowej Teresę Warunek i Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Tomczyka.
Emblematem Komendy Choragwi ZHP w Głubczycach udekorowano Dyrektor GZOKiS Bogumiłę Czekańską za wieloletnią współprace z ZHP i pomoc w organizacji imprez.
Następnie w krótkim montażu słowno-muzycznym wystąpili harcerze z baborowskiego Szczepu.
Po zakończeniu tej części uroczystości poczty sztandarowe, harcerze i przybyli goście przeszli do parku miejskiego, gdzie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary represji sowieckich. Kontynuowanie uroczystości w Parku Miejskim uniemożliwiła pogoda.



Podstrona jest w trakcie wypełniania.
Opublikował(a):  Data publikacji: 21-09-2005 14:55